Na czym polega hipnotyczna podróż do pięknego ciała?

Wielu ludzi definiuje poczucie własnej wartości poprzez atrakcyjność i ciało. W związku z tym wierzy, że szczupła sylwetka zwiększy ich pewność siebie i powodzenie w wielu obszarach życia. Moglibyśmy polemizować z tym stwierdzeniem, podkreślając wagę wewnętrznego piękna w wycenie wartości człowieka, jednak trudno zaprzeczyć, że ludzie oceniają nas częściej przez pryzmat piękna i młodości niż naszego charakteru. W kulturze wizualnej to ciało stało się głównym nośnikiem tożsamości, dlatego tak wielu ludzi – szczególne kobiety – obsesyjnie dąży do szczupłej i atrakcyjnej sylwetki.

 

Rzeczywistość potwierdza, że otyłe kobiety są bardziej dyskryminowane niż otyli mężczyźni. Badania prowadzone przez Departament Psychiatrii na Uniwersytecie w Connecticut wśród grupy ponad 40 tys. dorosłych osób dowiodły, że kobiety z nadwagą częściej tracą pracę, są ofiarami przestępstw, mają problemy finansowe,  a także rzadziej są zapraszane na randki niż ich szczuplejsze koleżanki i w związku z tym częściej doświadczają sytuacji stresogennych.

 

 

Jak hipnoza może pomóc w procesie utraty wagi?

Hipnoza działa, ponieważ wpływa na poziom emocji, nawyków oraz nieświadomej motywacji. Prościej jest przejść na zdrową dietę, jeśli poczujemy ochotę na właściwe pokarmy niż zmuszając się do zmiany sposobu odżywiania. Innymi słowy hipnoza pomaga dokonywać właściwych wyborów w sposób naturalny. Siła woli – która jest funkcją świadomego umysłu – oczywiście nadal może nam sprzyjać we wprowadzeniu odpowiednich nawyków, jednak znacznie łatwiej jest osiągnąć cel, jeżeli otrzymujemy jednocześnie wsparcie od naszej podświadomości.

 

Hipnotyczna podróż do pięknego ciała wymaga podejścia holistycznego. To nie jest magiczna pigułka, która spowoduje natychmiastową transformację. Podobnie jak w przypadku tradycyjnego programu zmiany sylwetki, ograniczenie spożywanych kalorii to za mało do osiągnięcia trwałych rezultatów. Wraz z redukcją kaloryczności posiłków obniża się bowiem poziom energii i zwalnia metabolizm, co powoduje wolniejsze spalanie tłuszczów. W wyniku tego tracimy wodę i masę mięśniową, zamiast tkanki tłuszczowej. Hipnotyczne podejście do tematu utraty wagi opiera się na wielu elementach, wpływając na kilka obszarów naszego życia.

 

 

Hipnotyczne kroki do pięknego ciała obejmują m.in.

  • Hipnotyczny wzrost motywacji do zdrowego trybu życia, zbilansowanej diety i aktywności fizycznej.
  • Podkręcenie metabolizmu i spalania tkanki tłuszczowej za pomocą odpowiednich sugestii hipnotycznych. W przypadku kobiet jednoczesne ograniczenie spalania z okolic piersi.
  • Sugestie hipnotyczne redukujące apetyt i ułatwiające uzyskanie kontroli nad ilością i jakością spożywanych pokarmów.
  • Komunikacja z nieświadomym umysłem za pomocą metafor, np. przywołanie metafory rzeźbiarza który działając sukcesywnie krok po kroku, potrafi z bezkształtnej masy skalnej wyrzeźbić piękne dzieło sztuki, precyzyjnie odrzucając zbędne kawałki skalne.
  • Nakierowanie podświadomości na cel, czyli stworzenie na linii czasu obrazu swojego idealnego wizerunku, a następnie poprzez progresję hipnotyczną doprowadzenie krok po kroku do tego celu.
  • Przyspieszenie efektów poprzez hipnotyczny trening i wizualizację.
  • Sugestie hipnotyczne podnoszące poziom energii, zwiększające siłę i wytrzymałość podczas treningów, a także przyspieszające regenerację podczas snu.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.