O mnie

Nazywam się Dagmara Konopacka.  Hipnozą i hipnoterapią fascynuję się od czasów, kiedy byłam nastolatką, odkrywając coraz szersze jej możliwości i pogłębiając w sobie zrozumienie jej fenomenu. Ukończyłam dziesiątki kursów, warsztatów w kraju i za granicą, ucząc się hipnozy i dziedzin pokrewnych od największych światowych autorytetów.

Jednak swoją skuteczność w pomaganiu innym upatruję przede wszystkim w doświadczeniu terapeutycznym z moimi klientami oraz we własnej pracy wewnętrznej, jaką przez ten czas wykonałam. Uważam bowiem, że jesteśmy w stanie zrozumieć i wesprzeć drugą osobę tylko w takim stopniu, w jakim pomogliśmy sobie.  Możemy być przewodnikami na najwyższe szczyty tylko wtedy, kiedy sami wcześniej tam dotrzemy.

Podstawowe zasady, którymi kieruję się w życiu to autentyczność, spójność, etyka, akceptacja i bezwarunkowa miłość do każdej żywej istoty.

Swojej ścieżki zawodowej szukałam długo, ale dzięki tym wędrówkom lepiej poznałam siebie, wydobyłam swój potencjał, odkryłam kim naprawdę jestem, jakie są moje wartości, cele, potrzeby i pragnienia.

Moja fascynacja hipnozą jest naturalną konsekwencją głębokiego zainteresowania zdrowiem i kondycją fizyczną. Sport w rozmaitej formie towarzyszył mi od zawsze i początkowo wokół niego koncentrowała się moja energia. Wierzyłam, że ruch w połączeniu ze zdrową dietą zapewni mi równowagę i harmonię życiową. Z czasem jednak zrozumiałam, że dbanie o sferę fizyczną to za mało, aby zbudować fundament zdrowego i spełnionego życia. Niezbędny jest bowiem równie intensywny wysiłek wkładany w pielęgnację i rozwój sfery mentalnej, emocjonalnej i duchowej.

Moje podejście do hipnozy i hipnoterapii ewoluowało razem ze mną. Wraz z głębszą eksploracją własnej istoty oraz zbieraniem kolejnych doświadczeń terapeutycznych zaczęłam rozszerzać swój światopogląd, wprowadzając do mojej pracy hipnotycznej elementy duchowości i ezoteryki.

Tematami duchowymi interesowałam się dużo wcześniej, ale funkcjonowały one u mnie jako koncept mentalny, przykryty zasłoną pytań i wątpliwości. Moja dusza była jednak bardzo uparta i konsekwentna w swoich podszeptach i znakach, naprowadzając mnie na coraz mocniejsze dowody istnienia zewnętrznych energii i zjawisk wychodzących poza logikę i racjonalność.

Wpłynęło to na mój sposób pracy z klientami i przebieg sesji hipnoterapeutycznych, które zaczęły mocno odbiegać od szablonowych procesów, zmuszając mnie do szukania nowych informacji i rozwiązań, leżących często poza sferą umysłu. Zauważyłam, że dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, nastawieniu i otwartości hipnoterapeuty oraz klienta coraz więcej rzeczy zaczyna dziać się na głębokim, nieświadomym poziomie, a w rezultacie uzdrawianie czy jakakolwiek zmiana na lepsze może zachodzić łatwiej i szybciej.

To wszystko spowodowało zmiany w mojej praktyce terapeutycznej, która jest w tym momencie czymś więcej niż pracą z podświadomością. To komunikacja z najbardziej świadomą częścią człowieka – jego Wyższym Ja, które jest najdoskonalszym przewodnikiem oraz wewnętrznym uzdrowicielem każdego z nas. Oddanie przebiegu sesji w ręce tej najwyższej energii daje nieograniczone możliwości, wiedzę i postrzeganie. Jest to jednocześnie najbardziej bezpieczna, a zarazem głęboka forma terapii.

Wierzę, że jesteśmy istotami duchowymi, które mają ludzkie doświadczenia. Wewnątrz każdego z nas jest święte, nieskazitelne istnienie, które uznaje wrodzoną doskonałość siebie i innych. Głębsze zrozumienie łączy nas w kolektywną jedność i światło. Nasze ciała i umysły są jak szorstka, zewnętrzna powłoka szlachetnego kamienia. Kiedy ją wypolerujemy, pojawi się drogocenny klejnot, cudowny dar, doskonałe, wieczne, bezgraniczne Ja.

To jest moja prawda. Zapraszam Cię do wspólnej podróży, abyśmy mogli odkryć Twoją prawdę.

Moje Certyfikaty

Hipnoterapii, NLP, medytacji, psychologii i rozmaitych technik pracy z ciałem, umysłem oraz duszą uczyłam się osobiście od wielu ekspertów krajowych i zagranicznych m.in. Igora Ledochowskiego, Paula McKenna, Richarda Bandlera, Johna Grindera, Carmen Bostic St Clair, Larryego Elmana, Cheryl Modjoros-Elman, Stanislava Grofa, Jorgena Rasmussena i wielu innych. Przestudiowałam także książki oraz wideo-warsztaty licznych mistrzów rozwoju osobistego, hipnoterapeutów i uzdrowicieli duchowych m.in. Miltona Ericsona, Dave Elmana, Geralda Keina, Cala Banyana, Keitha  Livingstona, Jamesa Trippa, Alexandra Lowena, Arnolda Mindella, Kevina Hogana, Davida Hawkinsa, Eckharta Tolle czy Sonii Choquette.

 

Moje Pasje

Moją największą pasją jest wspinaczka skałkowa, którą uprawiam regularnie od kilku lat. Fascynuje mnie zdrowy, ekologiczny tryb życia, ciągły rozwój i odkrywanie możliwości samouzdrawiania tkwiących w każdym w nas. Lubię poznawać ludzi, uczyć się, doświadczać nieznanego i pokonywać własne słabości. Pociągają mnie wyzwania, wymagające i pasjonujące drogi, zarówno te życiowe, jak i wspinaczkowe. Uwielbiam kontakt z drugim człowiekiem, bo dzięki niemu poznaję siebie i co za tym idzie cały czas wzrastam, rozwijam się. Będąc nauczycielem jestem jednocześnie uczniem, bo każda osoba jest dla mnie pewnego rodzaju lustrem, w którym odnajduję kawałek siebie. Pomagając innym, pomagam też sobie, ponieważ aktualizują się we mnie rozmaite zasoby, programy, porządkują wartości, uświadamiam sobie bogactwo „narzędzi” jakie posiadam. O takiej obustronnej wymianie mówią sentencje:

 

„Spotkanie dwóch osób jest jak zetkniecie się dwóch substancji chemicznych: jeśli dochodzi do jakiejś reakcji, obie substancje podlegają przemianie”
Carl Jung

 

‚Jedną z najpiękniejszych oznak równowagi w życiu jest to, że żaden człowiek nie może szczerze pomóc drugiemu, nie pomagając przy tym sobie samemu’
Ralph Waldo Emerson

 

Kocham też przyrodę, podziwiam jej piękno i harmonię. Najlepiej wypoczywam w prostych warunkach, pod namiotem, z dala od cywilizacji. Z tego też powodu zachwyciła mnie i wciągnęła bezgranicznie wspinaczka skałkowa, która łączy wszystkie moje zamiłowania – czyli aktywność fizyczną, kontakt z naturą, podróże i możliwość poznawania wspaniałych ludzi.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.