Uzdrawianie relacji prywatnych i zawodowych

Kluczem do budowania wspaniałych relacji z innymi jest stworzenie doskonałej relacji z samym sobą, opartej na miłości i akceptacji, ponieważ nasze samopoczucie wpływa na wszystkich ludzi, z którymi mamy kontakt. Nikt nie lubi osób przygnębionych, narzekających, pesymistycznie nastawionych do życia, ponieważ takie jednostki emanują negatywną energią, która zniechęca do zawierania znajomości, zamiast przyciągać jak magnez.

 

Wszystkie relacje zaczynają się wewnątrz. Aby być kochanym, musisz prawdziwie, z całego serca pokochać siebie.  Musisz poczuć się doskonale z samym sobą, zanim inni będą chcieli dzielić z Tobą swoją przestrzeń życiową. Nosząc w sobie negatywne uczucia, przyciągasz takie energie, ponieważ ludzie jak lustra pokazują Ci Twój wewnętrzny świat, zarówno jego ciemne, jak i jasne strony.

 

Zacznij zatem od zbudowania wysokiego poczucia własnej wartości, dzięki czemu będziesz emanować blaskiem, w świetle którego każdy z przyjemnością będzie przebywać. Naucz się akceptacji ludzi, łącznie z ich wadami i słabościami, szukając w nich piękna i ukrytego potencjału, a oni odwdzięczą Ci się tym samym.

 

Praca nad poczuciem własnej wartości jest ponadto lekarstwem na emocje zazdrości i zawiści, które działają destrukcyjnie na każdą relację.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.