Jako sportowiec wiesz jak ważna jest motywacja i dyscyplina. Znasz także moc wyobraźni – jeśli ludzki umysł jest w stanie sobie coś wyobrazić, może również to osiągnąć. Hipnoza i trening mentalny pomogą Ci pokonać wszelkie przeszkody, które stoją na drodze do mistrzostwa.
Wyobraź sobie, że:
A teraz wyobraź sobie, że masz osobistego trenera mentalnego, który pokazuje Ci, jak to wszystko osiągnąć i wiele, wiele więcej!
Hipnoterapia i trening mentalny, które oferuję są doskonałym uzupełnieniem treningu sportowego i pracy nad sferą fizyczną. Ułatwiają one także wprowadzenie w życie i utrzymanie zdrowej, zbilansowanej diety. Trening mentalny i hipnoza usuwają bariery umysłowe i emocjonalne stojące na drodze do celu, jakim jest wymarzony wynik sportowy i kondycja fizyczna. Służą wzmocnieniu na poziomie podświadomym motywacji do działania, zmianie nawyków, przekonań, tożsamości, aby każda kariera sportowa wzbiła się na zupełnie inny poziom.
Przykłady wykorzystania hipnozy w sporcie
W ciągu całej historii sportu możemy odnaleźć wiele przypadków wykorzystywania hipnozy w celu zwiększania osiągnięć sportowych.
W 1956r. podczas letnich Igrzysk Olimpijskich w Melbourne (Australia) Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich zaangażował 11 hipnotyzerów, którzy wspierali mentalnie atletów. To spowodowało, że ZSRR zdobył aż 37 złotych medali (29 srebrnych, 32 brązowych), plasując się na pierwszym miejscu w ogólnej klasyfikacji medalowej. Dzięki wykorzystaniu hipnozy w sporcie, Rosjanie zaczęli dominować w sportach olimpijskich w XX wieku, szczególnie w kategorii gimnastyki i podnoszenia ciężarów.
W 1973 r. Ken Norton wykorzystał hipnozę przygotowując się do walki z najlepszym bokserem wszechczasów Muhammadem Ali. Pomimo tego, że wszyscy obstawiali zwycięstwo Alego, pojedynek wygrał Norton, łamiąc przeciwnikowi szczękę.
W 1984r. podczas letniej Olimpiady w Los Angeles amerykańska gimnastyczka – Mary Lou Retton (mająca zaledwie 16 lat) dzięki praktykowaniu codziennie autohipnozy wywalczyła złoty medal, 2 medale srebrne i 1 brązowy. Najbardziej godne podziwu jest to, że doznała kontuzji stopy w ostatnim dniu, ale wykorzystując mentalne sposoby kontroli bólu wystąpiła w finalnej konkurencji, wygrywając upragniony złoty medal. Stała się dzięki temu jedną z najbardziej popularnych sportowców USA.
W 1988 podczas Olimpiady w Seulu Greg Louganis, amerykański skoczek do wody doznał poważnej kontuzji – uderzył głową o trampolinę podczas skoku do wody, co spowodowało silnie krwawienie i konieczność założenia kilku szwów. Pomimo tego po zastosowaniu technik hipnotycznych, zdecydował się na druga próbę. Jego skok był jednym z najdoskonalszych skoków w historii i doprowadził go do złota. Zdobył w sumie 2 złote medale (wieża i trampolina) stając się pierwszym człowiekiem w historii, który zdobył pod rząd 2 złote medale olimpijskie w tych konkurencjach.
W 2008 Vincent Hancock i Walton Glenn Eller w czasie letniej olimpiady w Beijing dzięki hipnozie zdobyli złoto w strzelectwie.
Hipnozę stosuje regularnie wielu sławnych sportowców, a wśród nich:
Copyright © 2017. All Rights Reserved.