Podnoszenie pewności siebie i samooceny

Poczucie własnej wartości jest to zdolność do akceptacji siebie i innych takimi, jakimi są.

 

Niektórzy ludzie budują swoją samoocenę poprzez arogancję, czyli poniżanie innych. Z drugiej strony są jednostki charakteryzujące się nadmierną pokorą, skromnością, krytycyzmem wobec siebie. Oba podejścia są niewłaściwe i wymagają weryfikacji.

 

Zdrowe poczucie własnej wartości pochodzi z wewnątrz i wynika z miłości do samego siebie.  To akceptacja swojej unikalności, odwaga pokazywania swoich prawdziwych emocji, umiejętność odpuszczenia tego „kim powinienem być” na rzecz tego „kim jestem naprawdę”.

 

Jeżeli będziesz emanował samoakceptacją i miłością, ludzie będą uwielbiali przebywać w Twoim towarzystwie, czując od Ciebie magnetyzm i pozytywną energię. Będziesz atrakcyjny dla innych bez względu na swój wygląd fizyczny, ponieważ piękno to nie jest to co widzimy, kiedy patrzymy na drugiego człowieka, ale to co czujemy w jego obecności.

 

Twoje przekonania, oczekiwania, myśli wpływają na to, jak postrzegasz świat. Wszystko to, co masz w sobie projektujesz na zewnątrz, tak jakbyś oglądał rzeczywistość przez swoje prywatne okna.

 

Jeśli nie akceptujesz siebie, masz nieufną naturę i nosisz w sobie przekonanie, że świat jest zły i trudno w nim o szczęście, to odnajdziesz wiele dowodów na potwierdzenie swoich sądów i w rezultacie będziesz samotnym oraz nieszczęśliwym człowiekiem.

Z drugiej strony, jeśli jest w Tobie wiele miłości, akceptacji, nieustannie szukasz rozwiązań, piękna i szczęścia w życiu, to znajdziesz je na swojej drodze. To wszystko oznacza, że jeśli zmienisz się wewnątrz,  świat naokoło Ciebie również się zmieni w zaskakujący i wspaniały sposób.

 

Zwykle niskie poczucie własnej wartości i powiązany z nim brak pewności siebie zaszczepione zostają w młodym wieku przez rodziców, opiekunów lub rodzeństwo w sposób celowy lub zupełnie nieświadomy. Powstałe w dzieciństwie przekonania typu „jestem niewystarczająco dobry, mądry, piękny”, „jestem bezwartościowy” determinują całe dorosłe życie, wpływając na sposób myślenia i zachowania.

 

Dzięki zastosowaniu najskuteczniejszych technik hipnozy, można łatwo i szybko usunąć niekorzystne przekonania i zamienić je na wspierające. To tak, jakbyś zdjął stare, brudne okulary, które nosisz od wielu lat i wymienił je na nową parę, idealnie dopasowaną i przejrzystą, przez którą świat wygląda zupełnie inaczej.

 

Wyobraź sobie, jak bardzo mogłoby się zmienić Twoje życie, gdybyś zaczął wierzyć w swoje możliwości, mając pewność, że możesz osiągnąć wszystkie swoje marzenia i cele.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.