Samopoznanie, czyli ekscytująca podróż w głąb samego siebie.

W poszukiwaniu pełniejszego życia, w procesie odnajdywania swojej najprawdziwszej natury, zrzucamy co jakiś czas „starą skórę”, odkrywając kolejną tożsamość.

 

Zdarza się jednak, że kiedy pojawia się Nowe Ja, deprecjonujemy to, kim byliśmy kiedyś, winiąc się za straty lub błędy przeszłości. A przecież wtedy, w tamtym „kostiumie osobowości” wiele rzeczy do siebie pasowało – nasze myśli, zachowania, nawyki, cele, marzenia, praca, pasje, czyli byliśmy na wielu poziomach ze sobą spójni. To była nasza ówczesna prawda, ale wraz z procesem rozwoju, wzrostu i ewolucji duszy, na powierzchnię zaczęła wypływać nowa autentyczność.

 

Pomyśl o tym, co było prawdą dla Ciebie kiedyś, a co już na pewno nie jest. Kim już nie jesteś?

 

Może jest to związane z pewnym rodzajem działań, upodobań, ambicji, celów. Może w przeszłości bardziej wciągał Cię świat zewnętrzny, a teraz zwracasz się częściej do swojego wnętrza? Może kiedyś Twoje lęki wygrywały nad marzeniami, a dzisiaj odważnie podążasz za głosem serca? Bez względu na wszystko, uszanuj swoje Stare Ja, doceń swoją przeszłość za dostarczenie doświadczeń, które dały Ci motywację i siłę do odkrycia pełniejszego siebie.

 

Po zakorzenieniu się w nowej tożsamości warto na nowo poszukać swojej roli we Wszechświecie. Czy podjęte w przeszłości decyzje, wybory, rozpoczęte działania, relacje pasują do Twojej wewnętrznej rzeczywistości? Czy wciąż jesteś z nimi w 100% spójny, a może są obszary Twojego życia, w których czujesz się teraz mniej komfortowo? Jeśli np. zmieniła się Twoja wrażliwość, wartości, uwolniłeś nowy potencjał, a tkwisz w pracy, która nie daje Ci możliwości rozwinięcia skrzydeł, to hamujesz swój rozwój i w rezultacie krzywdzisz samego siebie.

 

Samopoznanie to ekscytująca, ale przede wszystkim wymagająca odwagi wyprawa w głąb siebie. Staje się jednak mniej wyboista, gdy żyjemy w zgodzie z całą swoją istotą, w harmonii z własną aktualną prawdą, która jest kompasem na dzisiaj, choć prawdopodobnie nie jest jeszcze tym krystalicznie czystym diamentem, do którego pragniemy dotrzeć.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.