Kierunek Twoja idealna sylwetka – sprawdź czy podążasz właściwą drogą

Co oznacza piękne ciało?

Szukając odpowiedzi na to pytanie zwykle rozglądamy się dookoła parząc na innych ludzi, na wizerunki osób, które promowane są w mediach lub na sylwetki modeli. Według standardów świata mody świetny wygląd to rozmiar 34-36, czyli wieszak. Po II wojnie światowej na wybiegach królowały piękne kobiety o naturalnych kształtach, dopiero w latach 60-tych nastała era wychudzonych modelek, ponieważ przychodzący na pokaz widzowie nie zauważali strojów, tylko piękne kobiece krągłości. Aby tego uniknąć zrobiono zwrot ku modelkom-wieszakom, aby najpierw był dostrzeżony strój, a potem cała reszta.

 

Niestety sylwetki z wybiegów lub kolorowych czasopism wielu ludzi traktuje jako wzorzec, do którego należy dążyć. Tak mocno starają się być kimś innym, że zapominają o sobie, o tym, że są niepowtarzalnymi jednostkami i mają unikalny potencjał. Badania dowodzą, że mężczyźni zwykle przeszacowują poziom muskulatury, jaka podoba się kobietom i podobnie kobiety mają błędne przekonanie o ilości tkanki tłuszczowej, którą mężczyźni u nich akceptują. Zatem opieranie się na zewnętrznych wzorcach pięknego ciała jest bardzo mylące i frustrujące, ponieważ są one zazwyczaj niezgodne z tym, czego my faktycznie chcemy i potrzebujemy. Oznacza to, że zamiast usilnego dopasowywania się do jakiegoś „ideału” należy znaleźć najwłaściwszy i najzdrowszy dla siebie wygląd, odpowiednią proporcję pomiędzy ilością tkanki mięśniowej i tłuszczowej.

 

Jaki powinien być pierwszy krok w drodze do pięknego ciała?

Zacznij od pełnej akceptacji siebie w chwili obecnej, pokochaj swoje ciało takie, jakie jest, ponieważ zmiana zaczyna się od wewnątrz, od szacunku do siebie i pozytywnego nastawienia. Sprawdź czy na Twojej drodze do celu nie stoją jakieś przeszkody mentalne (np. błędne przekonania) lub emocjonalne (np. otyłość na tle emocjonalnym), które sabotują Twoje wysiłki. Jeśli tak jest, to wszelkie modyfikacje zachowania czy nawyków żywieniowych przyniosą Ci co najwyżej marginalne efekty. Można to porównać do próby ruszania autem z zaciągniętym hamulcem ręcznym.

 

Większość planów zmiany trybu życia upada właśnie z powodu pomijania roli umysłu, a nasze działania w 90% są zgodne z nieświadomymi schematami, które ukształtowały się w ciągu całego życia. Podróż do pięknego ciała rozpocznij zatem od podróży do swojego wnętrza i kontaktu z podświadomością, aby sprawdzić czy nie ma tam mechanizmów niwelujących Twoje działania. Komunikację z nieświadomym umysłem umożliwia hipnoza, ponieważ na poziomie świadomym przeszkody te są zazwyczaj niedostępne, a ich usunięcie niemożliwe. Sesja hipnotyczna pozwoli Ci szybko odkryć czynniki sabotujące upragnioną zmianę oraz umożliwi zainstalowanie w ich miejsce wspierających przekonań i nawyków.

 

Wybierz ścieżkę zdrowia

Po uporaniu się z mentalnymi ograniczeniami skup się na usprawnieniu swojego zdrowia fizycznego. Im bardziej będziesz zdrowy/a, tym bardziej atrakcyjne będzie Twoje ciało, ponieważ krocząc ścieżką zdrowego trybu życia, dojdziesz do swojej naturalnej równowagi wagowej – homeostazy.

 

Niestety wiele sposobów odchudzania lub budowania tkanki mięśniowej wiąże się z utratą zdrowia, co powoduje, że efekty takich działań są krótkotrwałe. Umysł postrzega je jako stan zagrożenia i w rezultacie niweluje wysiłki w kierunku zmiany sylwetki.

 

Zbyt duża masa mięśniowa jest tak samo niekorzystna dla zdrowia jak nadmiar tkanki tłuszczowej, jednak posiadanie odpowiedniego poziomu mięśni jest niezbędne zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn. Odpowiednia proporcja mięśni obniża o 40% ryzyko zachorowania na raka, a u kobiet zmniejsza także prawdopodobieństwo osteoporozy. Ponadto w stanie spoczynku każdy kilogram mięśni spala do 25 razy więcej kalorii niż kilogram tłuszczu, co oznacza, że można jeść więcej, ciesząc się jednocześnie szczupłą sylwetką. Po 30 roku życia następuje progresywna utrata masy mięśniowej, co sprzyja odkładaniu tłuszczu i spowalnia metabolizm. Stosowanie restrykcyjnych diet powoduje jeszcze większą dysproporcję pomiędzy mięśniami a tłuszczem, ponieważ organizm spala w pierwszej kolejności węglowodany i białka, a tłuszcz jest magazynowany na „czarną godzinę”, na wypadek kolejnego „okresu głodu”.

 

Zdrowy tryb życia powinien wiązać się zatem z aktywnością fizyczną, która będzie utrzymywała mięśnie we właściwej formie oraz ze zbilansowaną dietą, opartą na naturalnych, świeżych, nieprzetworzonych produktach, odżywiających ciało i będących wysokiej jakości paliwem w drodze do zdrowia, kondycji fizycznej i urody.

 

Pamiętaj, że Twoje idealne ciało powinno być Twoim najzdrowszym ciałem. To także ciało, które będzie wyglądało na Tobie dobrze, czyniąc Cię atrakcyjną osobą, która dobrze się czuje w swojej skórze.

 

Jeśli skoncentrujesz się na swoim zdrowiu – zarówno fizycznym jak i mentalnym, to piękne ciało będzie efektem ubocznym zdrowego i świadomego życia. Będzie to efekt trwały, ponieważ Twoja sfera fizyczna, mentalna i duchowa będą doskonale zbalansowane. Osiągniesz harmonię życiową z doskonałą komunikacją na wszelkich poziomach.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.