Jak zdobyć każdy szczyt?

Wspinaczka jest najlepszą metaforą życia jaką znam. Zdobycie upragnionego szczytu wymaga absolutnej koncentracji na celu i oczyszczenia umysłu z wszelkich negatywnych myśli. Gdyby wspinacz miał się zastanawiać, co będzie jak odpadnie jak ściany, jak daleko ma od ziemi, czy jego asekurant odpowiednio zareaguje, czy sprzęt na pewno wytrzyma, to zabrakłoby mu energii na kluczowe ruchy i droga byłaby poza jego zasięgiem. Dobry wspinacz wie, że chwila dekoncentracji lub zwątpienia oznacza porażkę. Obserwując wybitnych wspinaczy zobaczysz u nich albo pozytywne emocje albo żadnych. Nawet jeżeli odpadają od ściany, nie widać u nich cienia złości tylko bezgraniczne umiłowanie wspinaczki, podczas której po prostu czasami się spada, ponieważ jest to naturalny element nauki wpisany w ten sport.

 

Nasza uwaga jest jak życiodajne światło dla roślin. W miejscach, gdzie pięknie oświetla ogród pojawiają się plony. Niestety słońce pomaga się rozwijać zarówno kwiatom jak i chwastom, co oznacza, że koncentrowanie się na przeszkodach i trudnościach czyni je potężniejszymi, osłabiając pozytywną energię naszego życia. Niestety wielu ludzi popełnia ten błąd patrząc w niewłaściwym kierunku, dając się przytłoczyć myślom i obrazom o potencjalnych problemach, manifestując tym samym porażkę jeszcze przed postawieniem pierwszego kroku. Sukces natomiast nie jest dziełem przypadku i wymaga odpowiedniej strategii, a przede wszystkim właściwej postawy mentalnej.

 

Pamiętaj, że energia podąża za uwagą.  Zatem koncentruj się na tym co kochasz, co daje Ci szczęście, co sprawia, że czujesz napływ zdrowia i witalności. Jeśli to zrobisz, spotęgujesz siłę tych pozytywnych elementów Twojego życia. Jeśli wyznaczasz sobie jakiś cel, to postaraj się odsunąć myśli o ewentualnym niepowodzeniu, ponieważ gaszą one motywację i odbierają Ci energie niezbędną do sfinalizowania tej podróży. To działa jak kula śniegowa, ponieważ podświadomość przewiduje przyszłość na podstawie przeszłych doświadczeń, a dzieje się to w bardzo interesujący sposób.

 

Każdej nocy, w środkowej fazie snu, nasz potężny nieświadomy umysł, który można porównać do komputera sterującego całym organizmem, dokonuje kalkulacji, starając się znaleźć odpowiedź na pytanie „co mnie czeka w najbliższym czasie?”. Robi to na podstawie dostępnych danych, które stanowią nasze minione doświadczenia, emocje i myśli. Z tej fazy nocy pochodzą właśnie sny prorocze, wyjątkowo wiernie oddające najbliższą rzeczywistość.

 

Ten proces to nie jest żadna magia, tylko matematyka. Czy wiesz, że komputer może przewidzieć z 70% trafnością zwycięstwo w wyścigach konnych? Czyni to analizując nieskończoną liczbę danych. Zna historię każdego konia i jeźdźca, jego atrybuty fizyczne i psychiczne, historię gonitw, analizuje przebiegi wszystkich poprzednich wyścigów itp. Te informacje pozwalają mu ocenić prawdopodobieństwo wygranej danego konia.

 

Nasz umysł robi to samo. Przewiduje przyszły tydzień, miesiąc, rok, a nawet okres 10 lat do przodu ma podstawie danych, które ma zapisane w swoim wewnętrznym komputerze. Bierze pod uwagę wszystkie dostępne przesłanki, każde doświadczenie i codziennie aktualizuje oprogramowanie. Kiedy podświadomość dokona już antycypacji przyszłości, kieruje nas do wyznaczonego w ten sposób celu, ponieważ to ona steruje statkiem naszego życia.

 

Umysł nieświadomy działa jak błyskawica, znacznie szybciej niż świadomość, która działa w żółwim tempie, co oznacza, że podejmujemy wybory zanim zdamy sobie sprawę z ich istnienia. Tak naprawdę nie mamy w życiu limitów, możemy mieć wszystko czego zapragniemy. Musimy tylko odpowiednio zaprogramować naszą podświadomość.

 

Odepchnij zatem od siebie negatywne, autodestrukcyjne myśli, ucisz sabotujący dialog wewnętrzny, ponieważ mają one bezpośredni wpływ na Twoje zachowania. Koncentruj się jedynie na pozytywach, przywołuj wspierające przemyślenia i maluj w swoim umyśle piękne obrazy, gdyż jest to inwestycja na przyszłość, to paliwo, które pcha Cię do przodu w kierunku celu, który masz na horyzoncie. Im więcej takich cegiełek będziesz dokładał/a do swojego „mentalnego banku”, tym więcej budujących doświadczeń pojawi się w Twoim życiu, ponieważ będą one podstawą do korzystnych prognoz na przyszłość, nakręcając tym samym mechanizm pozytywnych zdarzeń.

 

Hipnoterapeuta w czasie sesji hipnotycznej tworzy bardzo mocne doświadczenie, neutralizując negatywne emocje i wydarzenia z przeszłości, dając masę pozytywnych sugestii, pokazując pozytywne skutki zmiany, co powoduje przeprogramowanie podświadomości klienta, aby kierowała go w kierunku upragnionego celu.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.