O mnie

Nazywam się Dagmara Konopacka. Jestem Certyfikowanym Hipnoterapeutą, członkiem The International Association of Professional Conversational Hypnotists, członkiem British Association of Hypnotherapy, Certyfikowanym Trenerem i Coachem, Masterem NLP, Praktykiem DNA Theta Healing oraz Praktykiem Hypno Gastric Band.

Hipnoza jest moją ogromną pasją, gdyż jest to najpotężniejsze narzędzie ludzkiej transformacji, które w naturalny i szybki sposób potrafi odmienić życie każdego człowieka na lepsze. Kiedy poznałam potęgę hipnozy, zapragnęłam dzielić się tą wiedzą z innymi, ponieważ pomaganie ludziom od zawsze sprawiało mi ogromną radość. Z tego też powodu kocham moją pracę, uwielbiam zarażać pasją do hipnozy jako trener oraz pracować indywidualnie z drugim człowiekiem w atmosferze zaufania, bezpieczeństwa i intymności. Uczucie wdzięczności w oczach klienta po udanej sesji hipnoterapeutycznej jest najpiękniejszym prezentem, jaki mogłabym sobie wymarzyć. Podstawowa zasada, którą kieruję się w życiu to akceptacja i bezwarunkowa miłość do każdej żywej istoty.

Moją pasją jest również sport (jestem certyfikowanym instruktorem sportu o specjalności kulturystyka), zdrowy tryb życia, ciągły rozwój i odkrywanie możliwości ludzkiego umysłu. Lubię poznawać ludzi, uczyć się, doświadczać nieznanego i pokonywać własne słabości. Pociągają mnie wyzwania, wymagające i pasjonujące drogi, zarówno te życiowe, jak i wspinaczkowe. Swojej ścieżki zawodowej szukałam długo, ale dzięki tym wędrówkom lepiej zrozumiałam siebie i innych, odkryłam i wydobyłam swój potencjał, którym pragnę podzielić się teraz z Tobą.

Moja fascynacja hipnozą jest naturalną konsekwencją głębokiego zainteresowania zdrowiem i kondycją fizyczną. Regularne uprawianie sportu oraz utrzymywanie zbilansowanej diety utrzymuje ciało w znakomitej formie i przynosi wiele korzyści, jednak do pełnej harmonii i równowagi życiowej potrzeba mocnej podstawy duchowej i emocjonalnej. Te sfery niematerialne często są przez nas zaniedbywane, choć są fundamentem udanego i szczęśliwego życia. Piękne ciało nie gwarantuje nam bowiem wysokiego poczucia własnej wartości, motywacji do działania, sukcesu osobistego i zawodowego czy utrzymania pełnej kontroli nad swoim życiem.

Zrozumiałam to, kiedy po latach intensywnych ćwiczeń i restrykcji dietetycznych wciąż brakowało mi samoakceptacji i pewności siebie. W wyniku tego poruszałam się w swojej sferze komfortu, bojąc się podążać za najgłębszymi pragnieniami, a nawet odważnie marzyć. Coraz lepszy wygląd fizyczny nie poprawiał mojego samopoczucia i wiary w siebie, a nieudane relacje tylko potwierdzały przekonania, jakie miałam na swój temat.

Dopiero dzięki pracy nad sferą emocjonalną, mentalną i duchową zyskałam samoświadomość, wydobyłam swoje zasoby, wartości i mocne strony. Zmierzyłam się jednocześnie z własnymi słabościami, lękami, barierami czy ograniczeniami. Odkryłam kim naprawdę jestem, co jest dla mnie ważne, jakie są moje cele,  potrzeby i pragnienia.  Praca nad moją wewnętrzną rzeczywistością zamanifestowała się bardzo szybko w świecie zewnętrznym. Zaczęłam spotykać na swojej drodze wyjątkowych ludzi, budować wspaniale relacje, realizować cele i spełniać najskrytsze marzenia.

Nadal jednak pracuję nad sobą, ponieważ samorozwój to niekończąca się podróż, która stawia przed nami coraz to nowe wyzwania. To własnie dzięki niej nasze życie staje się coraz bardziej fascynujące, harmonijne i pełne.

Z całego serca zapraszam Cię do mojego świata, na pasjonującą przygodę odkrywania samego siebie.

Moje Certyfikaty

NLP, hipnozy, medytacji, psychologii i rozmaitych technik pracy z ciałem oraz umysłem uczyłam się osobiście od wielu ekspertów krajowych i zagranicznych m.in. Igora Ledochowskiego, Paula McKenna, Richarda Bandlera, Johna Grindera, Carmen Bostic St Clair, Larryego Elmana, Cheryl Modjoros-Elman, Stanislava Grofa, Jorgena Rasmussena i wielu innych. Przestudiowałam także książki oraz wideo-warsztaty licznych mistrzów rozwoju osobistego i hipnoterapeutów m.in. Miltona Ericsona, Dave Elmana, Geralda Keina, Cala Banyana, Keitha  Livingstona, Jamesa Trippa, Alexandra Lowena, Arnolda Mindella, Kevina Hogana, Anthony Robbinsa, Briana Tracy czy Joe Vitale.

 

Moje Pasje

Uwielbiam kontakt z drugim człowiekiem, bo dzięki niemu poznaję siebie i co za tym idzie cały czas wzrastam, rozwijam się. Będąc nauczycielem jestem jednocześnie uczniem, bo każda osoba jest dla mnie pewnego rodzaju lustrem, w którym odnajduję kawałek siebie. Pomagając innym, pomagam tez sobie, ponieważ aktualizują się we mnie rozmaite zasoby, programy, porządkują wartości, uświadamiam sobie bogactwo „narzędzi” jakie posiadam. O takiej obustronnej wymianie mówią sentencje:

 

„Spotkanie dwóch osób jest jak zetkniecie się dwóch substancji chemicznych: jeśli dochodzi do jakiejś reakcji, obie substancje podlegają przemianie”
Carl Jung

 

‚Jedną z najpiękniejszych oznak równowagi w życiu jest to, że żaden człowiek nie może szczerze pomóc drugiemu, nie pomagając przy tym sobie samemu’
Ralph Waldo Emerson

 

Kocham też przyrodę, podziwiam jej piękno i harmonię. Najlepiej wypoczywam w prostych warunkach, pod namiotem, z dala od cywilizacji. Z tego też powodu zachwyciła mnie i wciągnęła bezgranicznie wspinaczka skałkowa, która łączy wszystkie moje zamiłowania – czyli aktywność fizyczną, kontakt z naturą, podróże  i możliwość poznawania wspaniałych ludzi.

Copyright © 2017. All Rights Reserved. Projekt i realizacja: ROXart.pl

Polski Instytut Hipnozy